-29 % 40 Hadis Tercümesi - Muhammed Bin Ebibekr

40 Hadis Tercümesi - Muhammed Bin Ebibekr 

Kitap Kalbi Yayıncılıktan çıkan Ali Eren tarafından derlenen Muhammed Bin Ebibekr imzalı 40 Hadis Tercümesi adlı kitabın tanıtım yazısında diyor ki:  Peygamberimiz sav hadisleri, İslam dininin Kur’an’dan sonra ikinci kaynağıdır. Nitekim, Kur’an’ın emir ve yasaklarını en iyi açıklayan şüphesiz ki Peygamberimiz sav yani hadisi şeriflerdir. Ayrıca, yaratılanların efendisi sevgili Peygamberimiz’in inanç, ibadet ve ahlak konularında verdiği bilgi, emir ve tavsiyelerini öğrenip başkalarına öğretmek de bir Müslüman için en büyük zevk ve büyük bir ibadettir.

Peygamberimiz sav bir hadis-i şeriflerinde, “Kim 40 hadisi bir araya getirirse onun için af ve mağfiret vardır,” başka bir hadis-i şeriflerinde ise, “Ümmetim için dini meselelere dair kırk hadis hıfzedeni Allahü Teala fakihler ve alimler topluluğu içinde haşreder” buyurmuştur.

İslam alimleri, bu iki hadis-i şerifteki müjdenin şuurunda oldukları için bir çok 40 hadis kitapları yazmışlardır. Öyle ki, 40 hadislerle Müslümanlara hizmet etmek ve Peygamberimiz’in şefaatına nail olmak için –başka dilleri bir tarafa bırakalım- sadece Arapçada 250 den fazla 40 Hadis vücuda getirilmiştir.

Muhammed bin Ebibekr’in elinizdeki bu 40 Hadis’inin kaleme alınış sebebi de yukarıda zikrettiğimiz hadis-i şeriflerdeki müjdeye kavuşmak ümididir. 40 tane hadisin bir araya getirildiği 40 Hadis Tercümesi adlı bu eserde, hadisi şeriflerin sadece manalarını değil, açıklamalarını ve onlarla ilgili mühim ve enteresan hadiseleri de bulacaksınız…

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
DerleyenAli Eren
ISBN6052056035
Kağıt CinsiŞamua Kağıt
Yayın Yılı2017-08-25
DilTürkçe
Sayfa Sayısı384
Boyutlar13.5 x 19.5 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

40 Hadis Tercümesi - Muhammed Bin Ebibekr

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 24,00TL
  • 17,00TL

Etiketler: Muhammed Bin Ebibekr, Ali Eren, Kitap Kalbi Yayıncılık, 40 Hadis Tercümesi - Ali Eren, Muhammed Bin Ebibekr Kitapları, Ali Eren Kitapları, Hadis Kitapları, Kitap Kalbi

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

     Veya Eft ve Havale

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 16 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi