Yeni -20% Ahadiyyet Risalesi - Muhyiddin İbn Arabi

Ahadiyyet Risalesi - Muhyiddin İbn Arabi 

İlk Harf Yayınlarından çıkan Hüseyin Şemsi Ergüneş tarafından tercüme edilen Muhyiddin İbn Arabi imzalı Ahadiyyet Risalesi adlı bu kitabın takdiminde şöyle deniliyor: Ahadiyyet Risalesi, “Nefsini bilen Rabbini bilir” hadisini mutlak varlık ve tecellileri açısından şerh eden bir eserdir. “Nefsi bilme” hadisi çerçevesinde eser, vücud-adem, tecelli-zuhur, ayniyet-gayriyet, tevhid-şirk, tenzih-teşbih, fena-beka, ölmeden önce ölme gibi tasavvufun pek çok nazari konusuna muhtasaran atıfta bulunur. Tasavvufi muhitlerde okunmuş, şerh edilmiş, derin tesir ve izler bırakmıştır. Dolayısıyla eskilerin tâbiri ile “muhtasar ve müfid” bir risaledir, kütüphanelerde pek çok yazmasına rastlanır. Dilimize farklı pek çok tercümeleri yapılmıştır.

Ahadiyyet Risalesi ’nin elinizdeki bu yayını ise son dönem melamilerinin büyüklerinden Hüseyin Şemsi Ergüneş’e aittir. Hüseyin Şemsi Bey’in tercümeye esas aldığı metin, eserin gerek matbu Arapça yayınları gerekse Türkçedeki diğer tercümelerden bir takım özgün farklılıklara sahiptir.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenHüseyin Şemsi Ergüneş
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6055457624
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2012-11-15
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı112
Boyut12.5 x 20 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ahadiyyet Risalesi - Muhyiddin İbn Arabi

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 15,00TL
  • 12,00TL

Etiketler: Muhyiddin İbn Arabi, İlk Harf Kitapları, Ahadiyyet Risalesi Kitap, Muhyiddin İbn Arabi Kitapları, Ahadiyyet Risalesi, İlk Harf Kitapları, Muhyiddin İbn Arabi - Ahadiyyet Risalesi

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi