-12% Akaid-i İslamiyye - Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri

Akaid-i İslamiyye - Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri 

Semerkand Yayınlarından çıkan Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri imzalı, Akaid-i İslamiyye adlı kitabın tanıtım bülteninde diyor ki: İslam inancının temel olarak en önem verdiği mesele öncelikli olarak imandır. İmanın temel esaslarını oluşturan akaid ilmi de iste burada çok büyük anlamlar içermektedir. İnancı, itikadı sağlam olsun isteyenler için herşeyin temelinde inanç esaslarının öğrenilmesi yatmaktadır.

Nitekim Hayatı anlamlandıran en önemli kelimenin ne olduğu sorusuna hiç düşünmeden "iman" diye cevap vermek mümkündür. Bir şeye inanmak, onu tasdik edip bağlanmak ve inandığı şeyler uğruna bütün hayatını seferber etmek insanlığın var oluşundan bugüne kadar hiç değişmemiştir ve bundan sonra da değişmeyecektir.

Ahmet Efe’nin şerhini yaptığı Akaid-i İslamiyye Manzumesi, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin Marifetnâme adlı eserinde geçmektedir. Bu eserde Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretleri 'nin Ehl-i sünnet vel-cemaat akaid anlayışını Ahmet Efe akıcı bir dille istifadenize sunuyor.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenAhmet Efe
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6054565429
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2012-04-05
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı240
Boyut13,5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Akaid-i İslamiyye - Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 13,00TL
  • 11,50TL

Etiketler: Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri, Semerkand Yayınları, Akaid-i İslamiyye, Erzurumlu İbrahim Hakkı Kitapları, Semerkand Yayınları ve Kitapları, Akaidi İslamiyye, Akaid

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi