Anı Hatırat Şiir DuaGöster:
Sırala:

Arzın Kapısı - Kudüs - Mescidi Aksa - Talha Uğurluel

Arzın Kapısı - Kudüs - Mescidi Aksa - Talha Uğurluel - Renkli ve ResimliKitapları, televizyon programları ve gezileriyle binlerce insanı keyifli bir tarih yolculuğuna çıkaran Talha Uğurluel anlatıyor. Arzın Kap..

30,00TL 25,00TL

Babam Sultan Abdülhamid - Ayşe Osmanoğlu

Babam Sultan Abdülhamid - Ayşe Osmanoğlu Timaş Yayınlarından çıkan Ayşe Osmanoğlu imzalı Babam Sultan Abdülhamid adlı eserin takdiminde şöyle deniliyor: Meşrutiyet’le başlayan, 31 Mart ile devam eden ve tahttan..

19,00TL 16,00TL

Benden Tarihe Haberler - Kadir Mısıroğlu

Kırk Görgü Şahidinden Naklen - Benden Tarihe Haberler - Kadir MısıroğluSEVGİLİ OKUYUCU!BENİMLE ÇOK ESKİ MUÂREFESİ (TANIŞIKLIĞI) BULUNAN HERKES ÇOK İYİ BİLİR Kİ; HAYATIMI İLK GENÇLİK YILLARIMDAN İTİBAREN CEPHEDEKİ BİR SAVAŞÇI ..

30,00TL 23,50TL

Cennete Otostop - Adem Özköse

Cennete Otostop - Adem Özköse Pınar Yayınlarından çıkan gazeteci yazar Adem Özköse imzalı Cennete Otostop Hidayet Öyküleri adlı kitabın takdiminde şöyle deniliyor; Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikayesi..

15,00TL 10,50TL

Çile - Necip Fazıl Kısakürek

Çile - Necip Fazıl Kısakürek "Şiirmi Dedin" o halde Üstad Necip Fazıl Kısakürek Şiirlerini okumadan, şiir okumuş sayılmaz insan...Şairliğim on iki yaşımda başladı.Bahanesi tuhaftır:Annem hastahanedeydi. Ziyaretine gitmiştim....

25,00TL 19,50TL

Cinnet Mustatili - Necip Fazıl Kısakürek

Cinnet Mustatili - Necip Fazıl Kısakürek Büyük doğu yayınlarından çıkan Necip Fazıl Kısakürek kaleminden cezaevi hatıraları, Bir ansiklopediye geçmiş ifadeyle, "hapisleri üniversite yıllarından çok olan" Necip Fazıl, 1943'den..

20,00TL 15,50TL

Dua ve Zikir - İmam-ı Gazali

Dua ve Zikir - İmam-ı Gazali Çelik Yayınlarından çıkan İmam-ı Gazali imzalı Dua ve Zikir adlı bu eserin takdiminde diyor ki: İmam-ı Gazâlî, yaşadığı döneme ait yazdığı kitapları ve fikirleriyle damgasını vurmuş bir din â..

12,00TL 9,00TL

En Güzel Dualar - Ali Eren - Ciltli

En Güzel Dualar - Ali Eren - CiltliAli Erenin en güzel dualar adlı bu kitabı her kesimden insana hitap eder nitelikte, anlaşılır bir dille kaleme alınmıştır. Kolaylık olması açısından, duâların orijinal metinleri, Türkçe okunuşlar..

37,50TL 27,00TL

Faziletli İbadetler - Fehmi Mendeş

Kuran ve Sünnet Hazinesinden Faziletli İbadetler - Fehmi Mendeş Çelik yayınlarından çıkan Fehmi Mendeş imzalı, Faziletli İbadetler adlı kitabın takdimini yine yazarı Fehmi Mendeş Yapıyor; Kuran ve sünnet hazinesi, o kadar mu..

15,00TL 10,50TL

Feryadım - Ahmet İzzet Paşa - 2 Cilt

Feryadım - Ahmet İzzet Paşa - 2 Cilt Timaş yayınlarından çıkan Ahmet izzet paşa tarafından yazılan ve yakın tarihe ışık tutan Feryadım adlı hatırat kitabının takdiminde diyor ki; Son Osmanlı sadrazamlarından Ahmed İzzet Paşa'..

60,00TL 47,00TL

Gazze'ye Yolculuk - Sümeyye Ertekin

Dökme Kurşundan Mavi Marmara'ya Gazze'ye Yolculuk Bir Gazetecinin Günlüğü - Sümeyye ErtekinPınar Yayınlarından çıkan Sümeyye Ertekin imzalı Gazze'ye Yolculuk adlı bu eserin takdiminde şöyle deniliyor: Ben hayatımda hiçbir şehirden..

15,00TL 11,00TL

Hz. Ali'den Hikmetler - Abdülaziz Hatip

Hz. Ali'den Hikmetler - Abdülaziz Hatip Semerkand yayınlarından çıkan Prof. Dr. Abdülaziz Hatip imzalı Hz. Ali'den Hikmetler adlı bu kitabın takdiminde şöyle deniliyor: Alimler, “Israr ile küçük günah kalmaz, istiğfar ile de ..

13,00TL 12,00TL

İmam Şamil'in Hatıratı - Tahir el-Karahani

İmam Şamil'in Hatıratı - Tahir el-Karahani Eşik Yayınlarından çıkan H. Ahmet Özdemirin derlediği, Şamilin katibi Muhammed Tahir el-Karahani imzalı İmam Şamil'in Hatıratı, adlı kitabın tanıtım bülteninde diyor ki: Adı dünyanın..

14,00TL 12,50TL

İstiklal Mahkemesi Hatıraları - Tahirü'l Mevlevi

   İstiklal Mahkemeleri hakkında neşredilen birkaç önemli kitap arasında yer alan Tahirü’l-Mevlevi’nin İstiklal Mahkemesi Hatıraları adeta gelecek nesillere aktarmak üzere kaleme alınmış bir vesika niteliği taşır. Yakın ..

30,00TL 21,00TL

Kaçak Yolcu - Adem Özköse

Kaçak Yolcu - Adem Özköse Pınar Yayınlarından çıkan gazeteci yazar Adem Özköse imzalı Kaçak Yolcu Bir Hayalin Peşinde adlı anı ve hatırat kitabının takdiminde şöyle deniliyor: Yolculuk sadece gitmek demek değil; aynı zam..

15,00TL 10,00TL

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu Metris Hatıraları - Saadeddin Ustaosmanoğlu

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu Metris Hatıraları - Saadeddin Ustaosmanoğlu Kökler Yayınevinden çıkan Saadeddin Ustaosmanoğlu imzalı, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu Metris Hatıraları adlı kitabın tanıtım bülteninde diyor ki: Aslında..

10,00TL 7,00TL

Leylak Kokulu Sokaklar - Kamuran Tümay Yıldız

Leylak Kokulu Sokaklar - Kamuran Tümay YıldızÇocukluğum 1970 li yılların Ankara'sında geçti... Ankara, şimdilerin büyük bir kasabası gibiydi o zamanlar. Binadan çok boş alan vardı, yanı yöresi boş olurdu ulaşımı güç evlerin. Ana c..

22,00TL 15,00TL

Ölüm Daha Güzeldi - Ahmed Davudoğlu

Ölüm Daha Güzeldi - Ahmed Davudoğlu Şamil yayınlarından çıkan büyük alim Ahmed Davudoğlu imzalı Ölüm daha güzeldi adlı kitapta Osmanlının son ulemalarından ehl-i sünnetin savunucusu Ahmed Davudoğlu Hocanın yetiştiği ortamı, b..

12,00TL 7,50TL

Rotamız Alem-i İslam - Adem Özköse

Rotamız Alem-i İslam - Adem Özköse Pınar Yayınlarından çıkan gazeteci yazar Adem Özköse imzalı Rotamız Alem-i İslam adlı kitabının takdiminde şöyle deniliyor; Rotamız Alem-i İslam kitabı söze değer verenlerle yine söz ve..

15,00TL 9,50TL

Salavat-ı Kübra Tercüme ve Şerhi - Abdülkadir Geylani

Salavat-ı Kübra Tercüme ve Şerhi - Abdülkadir Geylani Çelik yayınevinden çıkan Seyyid Abdülkadir Geylani imzalı Salavat-ı Kübra Tercüme ve Şerhi adlı kitabın tanıtım yazısında diyor ki: Salavât-ı Şerife, Hz. Peygamberimiz ile..

30,00TL 21,00TL