-42% Beklenen Mehdi - Ömer Faruk Akkaya

Beklenen Mehdi - Ömer Faruk Akkaya 

Şamil Yayınlarından çıkan Ömer Faruk Akkaya imzasıyla, Mütevatir Hadisler Işığında Beklenen Mehdi adlı kitabın tanıtım bülteninde diyor ki: Elinizdeki eser, hadîs-i şerîflerde geleceği bildirilen Mehdi aleyhisselâm’dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdi aleyhisselâm kıyâmete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslâm nizâmını yeniden dünyaya hâkim kılacak ve kıyâmetten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saâdet ortamı oluşturacaktır.

Bu kitapla ehli sünnet alimlerin bu husustaki sahih itikadını öğrenmiş olacağız. Bu sayede sapık fırka ve mezheplerin bilhassa kayıp imam mehdi gibi aslı doğru olsa da içine hurafe katılmış Şianın sapık itikadlarına karşı uyanık olacağız.

Bu kitapla Mehdi aleyhisselam’ın vasıflarını tanıyacağız. Bu sayede ajan kılıklı mehdi müsveddelerinin mehdi olmadığının öğreneceğiz ve sâfiyâne inancımızı, birilerinin menfaatlerine kurban etmeyeceğiz. Bu kitapla Mehdi aleyhisselamın çıkmasına yakın meydana gelecek olayları öğreneceğiz. Bu sayede bazı modernist İslâmcıların “ümmet ne zaman dara düşse bu tür beklentiler artıyor,” “Hristiyanlarda, Yahudilerde aynı beklenti içerisindeler” “Bu mesele İslam’a sonradan sokulmuştur” “aslı yoktur” “tembel Müslümanların avuntusu” gibi sözlerine kanmayacağız.

Hasılı kelam bu eserde Mehdi aleyhisselam hakkındaki rivayetleri, Sahabe-i kiram’ın kavillerini, büyük İslam alimlerinin görüşlerini ilmi delilleriyle görecek ve Mehdi aleyhisselam hakkında merak ettiklerinizi, tek ve hak yol olan ehli sünnet vel-cemaat ulemanın bakış açısını Ömer Faruk Akkaya Hocamızın Mütevatir Hadisler Işığında Beklenen Mehdi adlı bu güzide çalışmasıyla öğrenmiş olacağız.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı2. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN9759068707
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2016-01-19
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı272
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Beklenen Mehdi - Ömer Faruk Akkaya

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 18,00TL
  • 10,50TL

Etiketler: Ömer Faruk Akkaya, Şamil Yayınları, Mütevatir Hadisler Işığında Beklenen Mehdi, Ömer Faruk Akkaya Kitapları, Mehdi, Şamil Kitap, Hadisler Işığında Beklenen Mehdi

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi