-31 % Bu Çağa Rapor - Nureddin Yıldız

Bu Çağa Rapor - Nureddin Yıldız 

Tahlil yayınlarından çıkan Nureddin Yıldız Hoca imzalı Bu Çağa Rapor adlı kitabın tanıtım bülteninde diyor ki; On dört asırdan beri insanlık bu ümmetin önderliğinde insanlığın hazzını yaşarken içinde bulunduğumuz bu yüzyılda ne yazık ki derinlik açısı büyüyen olaylar karşısında mümin insanların kalp dünyalarında oluşan yaraların kanaması git gide artarak devam etmektedir.     
Gelen her gün yeni bir sorun yumağı ile gelmektedir. Dinimizin umudumuz olması gerekirken sorun nedenimiz olabileceği evhamı insanları kuşatmıştır. Bu da insanların iman ettikleri Kur'an ve sünnetin etrafında bilinçli-bilinçsiz tereddütler oluşturmasına sebep olmaktadır.     
Bütün zamanlar ve mekânlar Allah'ındır. Onun otoritesinin cari olmadığı bir zaman ve mekandan söz edilemez. Bu zamanı ve bu zamandaki gelişmeleri yaratan Allah'tır. Dini olan İslam'ı ve o dinin kitabı Kur'an'ı bu zamana ve zamanın nesline yetecek şekilde gönderen de odur.      
Sorunlar ve sıkıntılar ne olursa olsun bu zamanda dinimizi ve dinimizin kaynaklarını bize yeter görmemiz mümin olmamızın zorunlu şartıdır. Her ne kadar insanlar bunun aksi bir iddiada bulunmuyorlarsa da zihin dünyamızdaki bulanıklıklar iyi okunduğunda böyle bir durum işlenebilmektedir.      
Zamanı ve şartları okuyabilmeyi, mümince yorumlayabilmeyi, abdest ve namaz gibi öğretmeyi 'din eğitimi' olarak görmemiz gerekmektedir. Dinimizi bütün zamanların ve bütün mekânların dini olarak bilmemizin sonucudur bu.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
ISBN6055271480
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2016-10-04
DilTürkçe
Sayfa Sayısı184
Boyutlar13.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Bu Çağa Rapor - Nureddin Yıldız

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 8,00TL
  • 5,50TL

Etiketler: Nureddin Yıldız, Bu Çağa Rapor, Nureddin Yıldız kitapları, Tahlil Yayınları, Bu Çağa Rapor Nureddin Yıldız, Tahlil Yayınları kitapları, Bu Çağa Rapor Tahlil, Tahlil Kitap

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

     Veya Eft ve Havale

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 16 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi