-23% Dört Halifeden Dört Yüz Hikmet - Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni

Dört Halifeden Dört Yüz Hikmet - Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni 

Büyüyen Ay yayınlarından Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni imzalı Dört Halifeden Dört Yüz Hikmet adlı bu eserin tanıtım bülteninde diyor ki; on altıncı yüzyıl Osmanlı müderrislerinden Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni (Hacegizade Mustafa Efendi) tarafından kaleme alınan ve önce Ferhat Paşa’ya sonra da birtakım ufak düzenlemelerle Sokullu Mehmet Paşa’ya sunulan Şerh-i Kelimât-ı Çehâr Yâr-ı Güzîn dört halifenin sözlerinin şerhidir.
Bütün söz ve davranışlarında ve uygulamalarında erdemlerin, iyiliğin, doğruluğun en yüksek örneği olan Çehâr Yâr-ı Güzîn yani Dört Seçkin Dost olarak vasfedilen Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali'nin her biri bir hikmete işaret eden sözleri bu eserde buluşuyor. 
Her biri hazine değerinde olan dört yüz hikmetin bir araya geldiği eser, unuttuklarımızı hatırlatmak, biliyor zannettiklerimizi de yeniden düşündürmek istiyor. Elbette en önemlisi onları söz, davranış ve tutumlarımızın mihenk taşı haline getirmek, ömrümüzün kılavuzu, karanlıkları ortadan kaldıran bir ışık yapmak istiyor.
Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
DerleyenErsin Durmuş
İSBN6055166939
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2015-06-17
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı144
Boyut12 x 19.5 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Dört Halifeden Dört Yüz Hikmet - Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 13,00TL
  • 10,00TL

Etiketler: Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni, Büyüyen Ay Yayınları, Mustafa bin Muhammed el-Kastamoni Kitapları, Büyüyen Ay Yayınları Kitapları, Dört Halifeden Dört Yüz Hikmet

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi