-28% Geminin Neresindeyiz - Nureddin Yıldız

Geminin Neresindeyiz - Nureddin Yıldız 
Tahlil yayınlarından çıkan ve Nureddin Yıldızın kaleminden dökülen Geminin Neresindeyiz? adlı kitabın tanıtım bülteninde diyor ki: Eğer bu ümmet, farklı ve üstün bir ümmet ise bu, kendi kendini kontrol eden ve her ferdinin kendini dininin hizmetçisi, iyiliklere davet eden davetçisi, kötülüklere karşı sivil polisi olarak gören anlayışı sayesindedir. Biz özellikle Buhari'nin rivayet ettiği bir hadisi esas alarak yola çıktık. Daha hassas bir harita ile yol alabilmeyi umuyoruz:
"Allah'ın emirlerine uyanlarla uymayanların durumu, bir gemi için kura çekenlere benzer. Bir bölümü geminin üst kısmına düşmüş, diğerleri de alt kısmına düşmüştür. Alt kısımda kalanlar, su ihtiyacı olduğu zaman üst güverteye çıkıp su ihtiyacını gidermektedir. Onlar şöyle derler: 'Bizim bölümden bir delik delelim de üsttekilere eziyet etmeyelim.' Eğer üsttekiler, onlara ilişmez de serbest bırakırsa hepsi helak olur. Ellerinden tutup engel olurlarsa onlar da kurtulur, kendileri de." (Buhari, Şerike, 6/2493;Tirmizi, Fiten, 12/2173)
Yaşam yolculuğumuz boyunca hassasiyetlerimizin canlı kalmasını istiyoruz. Gemimiz ve yüzdüğümüz okyanus önemli değildir. Biz nerede isek orası okyanustur. Ev, sokak, mescid, vakıf, köy, şehir, market... Her yerde ve her zaman yol üzereyiz. Geminin Neresindeyiz adlı bu çalışma, gemideki yolculuğumuzu hatırlatma amacı gütmektedir. 

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı4. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6056185243
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2011-05-13
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı204
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Geminin Neresindeyiz - Nureddin Yıldız

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 9,00TL
  • 6,50TL

Etiketler: Nureddin Yıldız, Tahlil Yayınları, Geminin Neresindeyiz, Nureddin Yıldız Geminin Neresindeyiz, Nurettin Yıldız Kitapları, Nureddin Yıldız Hoca, Tahlil Geminin Neresindeyiz

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi