-31% Satış Dışı Hadis İnkarcılığı Hadis Karşıtlarının İddiaları ve Cevaplar - Saffet Sancaklı

Hadis İnkarcılığı  Hadis Karşıtlarının İddiaları ve Cevaplar - Saffet Sancaklı 

Rağbet Yayınlarından çıkan Prof. Dr. Saffet Sancaklı imzalı Hadis İnkarcılığı Hadis Karşıtlarının İddiaları ve Cevaplar adlı bu eserin takdiminde şöyle deniliyor: Günümüzde hadis karşıtlığında büyük bir artış olduğu gözlenmektedir. Hadissiz Kuran Müslümanlığı söylemi bir fitneye dönüşmüş durumdadır. Sanki dinin, sadece Kuran’dan ibaret olduğu algısı verilmekte ve hadise şüpheyle bakılmakta, kaynak olarak görülmemektedir. Sünnet düşmanlığı, İslam’ı tahrif etmek ve bozmak demektir. "İslam Sünnet'tir, Sünnet de İslam'dır." Çünkü İslâmi hükümlerin % 80’i sünnete dayanmaktadır. Sünneti kabul etmemek demek bütün bu ahkamı yok saymak demektir. Onun için peygamberimize yaşayan Kur’an, yürüyen Kur’an, canlı Kur’an denmiştir. Sünnetsiz Kur’an İslam’ı söyleminin aslında hiçbir dayanağı ve tutarlılığı yoktur. Kur'an ve Sünnet, Müslümanlar için olmazsa olmaz vazgeçilmez unsurlardır. Hadis karşıtlarının savunduklarının önemli bir bölümü, müsteşriklerin iddiaları ile neredeyse bire bir örtüşmektedir. Aklı başında ve samimi olan bir Müslümanın bu batıl görüşlerin peşinden gitmesi mümkün değildir.

Sünnet’i reddetmek ve onu İslam’ın kaynağı olarak kabul etmemek, Peygambersiz bir din tasavvur etmek demektir. Kur’an ve Sünnet, İslam dinini meydana getiren, et ve tırnak gibi birbirinden ayrılması mümkün olmayan bir bütünün iki parçasıdır. Yüce Allah’a iman eden bir kişi, aynı zamanda O’nun elçisi, dininin tebliğcisi konumunda olan peygamberine inanmak ve O’na itaatı da kayıtsız şartsız kabullenmek mecburiyetindedir. Yaptığımız Hadis İnkarcılığı Hadis Karşıtlarının İddiaları ve Cevaplar adlı bu çalışmada hadis karşıtlığının günümüzün bir fitnesi olduğu, hadissiz Kur’an Müslümanlığı söyleminin bir fantezi ve hayal olduğu, Hz. Peygamber’in yetki alanının sadece tebliğden ibaret olmadığı, hüküm koyma ve beyan yetkisinin olduğu, kendisine bildirildiği kadarıyla gaybı bileceği, ilk müfessir oluşu, sünnetin vahiyle olan ilişkisi, sünnetin bağlayıcılığı, sünnete itaat ve ittibanın gerekliliği, sünnetin delil oluşu, hadislerin peygamberimiz döneminde yazıldığı, hadisin Kur’an’a arz edilmesinde art niyetli hareket edilemeyeceği gibi konulara temas edilmiş ve ilmi olarak cevaplar verilmiştir.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6059475303
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2017-09-20
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı256
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hadis İnkarcılığı Hadis Karşıtlarının İddiaları ve Cevaplar - Saffet Sancaklı

  • 18,00TL
  • 12,50TL

Etiketler: Saffet Sancaklı, Rağbet Yayınları, Hadis İnkarcılığı, Rağbet Yayınları Kitap, Hadis Karşıtlarının İddiaları ve Cevaplar, Prof. Dr. Saffet Sancaklı - Hadis İnkarcılığı, Hadisler

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi