-24% Hakk'ı Arayanlara Nasihatler - Haris el-Muhasibi

Hakk'ı Arayanlara Nasihatler - Haris el-Muhasibi 

İlk Harf Yayınlarından çıkan Haris el-Muhasibi imzalı Hakk'ı Arayanlara Nasihatler adlı bu eserin takdiminde şöyle deniliyor: İslami ilimlerin tekvin ve tedvin dönemlerinde yetişen el-Muhasibi’nin iki yüze yakın eser verdiği söylense de bunlardan günümüze ulaşanların sayısı ne yazık ki sadece yirmi sekiz kadardır. Hayatı hakkında sınırlı bilgiye sahip olduğumuz müellifin elinizdeki eseri birçok kimse tarafından bir tür otobiyografi olarak değerlendirilmiş, hatta İmam Gazali’nin el-Münkız isimli otobiyografik eserine, Muhasibi'nin bu eserinin numune teşkil ettiği söylenmiştir. Ancak eserin tam olarak bu çerçevede değerlendirilmesi abartılı gibi görünmektedir. Zira müellif bu eserinde, otobiyografi niteliğinde değerlendirilebilecek çok kısa ve çok müphem birkaç ifade kullanmış, eserin geri kalan büyük kısmını ahlaki öğütler vermeye ayırmıştır.

Çok yönlü ilmi ve irfani kişiliği ile çağını aşmış büyük alimlerden olan  Haris el-Muhasibi, Hakk'ı Arayanlara Nasihatler adlı bu eserinde özellikle dünyaya fazlaca meyledip ahireti ve dini ihmal etme durumunu çeşitli veçheleri ile ele almakta, tasavvufa özgü lirik bir üslupla, oldukça etkileyici öğütler vermektedir.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenMuhammed Coşkun
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6055457365
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2011-11-22
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı206
Boyut15 x 21.5 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hakk'ı Arayanlara Nasihatler - Haris el-Muhasibi

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 17,00TL
  • 13,00TL

Etiketler: Haris el-Muhasibi, İlk Harf Yayınevi, Haris el-Muhasibi Kitapları, İlk Harf Yayınları, Hakkı Arayanlara Nasihatler, Tasavvuf, Hakkı Arayanlara Nasihatler - Haris el-Muhasibi

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi