-27% Hilafetin İlgasının Arka Planı - Mustafa Sabri Efendi

Hilafetin İlgasının Arka Planı - Mustafa Sabri Efendi 

İnsan Yayınlarından çıkan Oktay Yılmaz tarafından çevrilen Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi imzalı Hilafetin İlgasının Arka Planı adlı bu eserin tanıtım bülteninde diyor ki; Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi, Osmanlının son döneminde yaşamış en önemli isimler arasındadır. Bir ilim ve fikir adamı oluşunun yanı sıra siyasi hayata da atılmış; bu minvalde mebusluk, Darül Hikmeti İslamiye üyeliği, şeyhülislamlık, sadrazam vekilliği gibi görevlerde bulunmuştur.

Osmanlının sonunu gören bu ünlü isim, yeni Türk devletinin, yurdundan uzak yaşamaya mahkum ettiği isimler arasında yer almaktadır. Nitekim, Mustafa Sabri Efendi hilafetin sona erişini yurtdışında gözlemiştir. Ona göre, Osmanlı devletinin yıkılışından daha feci olanı, hilafetin yıkımıdır. İslam toplumunu birbirine bağlayan bu çok önemli halkanın kopması, tek bir ümmetin milli-devlet adacıklarına dönüşmesi demektir aynı zamanda.

Elinizdeki Hilafetin İlgasının Arka Planı adlı bu eser, Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendinin bu öngörü içinde yaptığı hilafet savunmasını sergiliyor. Kimi zaman sert, kimi zaman hüzünlü bir üsluba bürünen bu savunma, ayrıca "resmi yakın tarih"e dair ciddi sorular da getiriyor.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı9. Baskı
ÇevirmenOktay Yılmaz
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN9755740538
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2016-06-13
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı190
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hilafetin İlgasının Arka Planı - Mustafa Sabri Efendi

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 15,00TL
  • 11,00TL

Etiketler: Mustafa Sabri Efendi, İnsan Yayınları, Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi, Hilafetin İlgasının Arka Planı, Mustafa Sabri Efendi Kitapları, İnsan Yayınları Kitapları, Yakın Tarih

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi