-14 % Nurul İzah - Molla Muhammed En-Nakşibendi

Nurul İzah - Hanefi Mezhebine Göre İbadet - Molla Muhammed En-Nakşibendi

İslâm ilimleri alanında fıkıh ilminin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bu sebeple İslâm’ın ilk asırlarından bu yana pek çok âlim bu alana yönelmiş, bu alanda çok kıymetli çalışmalar yapmış, takdire şayan eserler kaleme almıştır.
Müctehid imamlar döneminden günümüze kadar varlığını ve etkinliğini sürdüren ve İslâm dünyasının değişik bölgelerinde müntesipleri bulunan Ehl-i sünnet’e ait fıkıh mezhepleri içinde Hanefî mezhebinin önemli bir yeri bulunmaktadır.
Zamanımızda önemli bir coğrafya ve bu coğrafyada yaşayan büyük bir müslüman kitle, Hanefî mezhebine bağlı olarak dinini yaşamaya gayret etmektedir. Bu kitlenin günlük hayatında en çok ihtiyaç duyacağı temel bilgiler, günümüzde genellikle ilmihal adı verilen eserlerle karşılanmaktadır.
Elinizde bulunan bu kitap da, hanefî mezhebine ait ibadetler fıkhını ihtiva eden kıymetli bir eserin tercümesidir. Eserin tercümesinde yeni nesiller tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlamak için güncel bir dil kullanmaya çalışılmıştır. Orijinal metninden yararlanmak isteyenler için de Arapça orijinaliyle birlikte sunulmuştur. Semerkand Yayınları’ndan çıkan bu çalışma ise Mehmed Murad Efendi’nin kaleme aldığı Gencîne-i Maârif adlı şerhin sadeleştirmesinden oluşmaktadır.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
Cilt TipiCiltli
ISBN6051592206
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2016-08-18
DilTürkçe
Sayfa Sayısı264
Boyutlar17 x 24 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Nurul İzah - Molla Muhammed En-Nakşibendi

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 22,00TL
  • 19,00TL

Etiketler: Molla Muhammed En-Nakşibendi, Nurul İzah Kitabı, Nurul İzah Şerhi ve Tercümesi, Molla Muhammed En-Nakşibendi Kitapları, Semerkand Yayınları, Fıkıh Kitapları, Fıkıh

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

     Veya Eft ve Havale

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 16 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi