-26% Padişahla Nefsinin Hikayesi - Dr. Kamil Eyüboğlu

Padişahla Nefsinin Hikayesi - Dr. Kamil Eyüboğlu 

Msb Safa yayınlarından çıkan Dr. Kamil Eyüboğlu imzalı Padişahla Nefsinin Hikayesi adlı kitabın takdiminde diyor ki; Kur'ân-ı Kerîm'den sonra en çok okunan eser, şüphesiz ki, Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerinin meşhur eseri Mesnevi'dir. İslam Tarihi boyunca üç esere şerîf (çok şerefli, çok yüce) sıfatı verilmiştir. Bunlar, Buhârî-i Şerîf, Şifâ-i Şerîf ve Mesnevî-i Şerîf ’tir. Mesnevî'de 270 tane kısa ve basit hikâye vardır. Mesnevî’de birçok sûfînin uzun uzun anlattığı derin manevî hakîkatler, kısa ve sade hikâyeler üzerinden sembollerle rahatça anlatılmıştır. Yazarımız, Dr. Kamil Eyüboğlu Padişahla Nefsinin Hikayesi adlı bu kitapta Mesnevî'nin, ilk ve en önemli hikâyesini tercüme ve şerh etmiştir. Elinizdeki bu 213 beyitlik hikâye, tüm Mesnevî'nin, hatta tasavvufun bir özetidir.

Hikâyemizde, padişahın cariyesine olan aşkından yola çıkılarak, bedenimizin padişahı olan ruhumuzun ve onun cariyesi, hizmetçisi olan nefsimizin özellikleri anlatılmıştır. Bu hikâye ile, dünya heveslerine aşık olan nefsimizi terbiye etmenin ve Allah Rızası’na ermenin yolları gösterilmiştir. Yine bu eserde, birçok tasavvufi terim ve zor konular açıklanmış, zamanımızla olan kültür farkı ortaya konmuş ve günümüzün tıbbî ve diğer fen ve teknolojisinden örnekler yardımıyla kolaylaştırılarak sohbet ve nasihat diliyle aktarılmıştır.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6058337565
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2017-09-11
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı480
Boyut14.5 x 21.5 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Padişahla Nefsinin Hikayesi - Dr. Kamil Eyüboğlu

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 27,00TL
  • 20,00TL

Etiketler: Dr. Kamil Eyüboğlu, Padişahla Nefsinin Hikayesi, Msb Safa Yayıncılık, Kamil Eyüboğlu Kitapları, Msb Safa Yayıncılık Kitapları, Kamil Eyüboğlu - Padişahla Nefsinin Hikayesi

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi