-30 % Peygamberimin Sevdiği Müslüman - Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir

Peygamberimin Sevdiği Müslüman - Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir 

Tahlil yayınlarından çıkan Mehmet Yaşar Kandemir imzalı Peygamberimin Sevdiği Müslüman adlı eserin takdiminde diyor ki: İyi mümini üç cümlede özetleyen bir hadis i şerif vardır Hicri dördüncü yüzyıldan günümüze gelinceye kadar, bir­çok İslam Alimi bu hadisi yüzlerce ayet ve hadisle açıklamaya çalışmış, böylece bir gülün yedi veren oluşunu andıran olağanüstü bir manzara ortaya çıkmıştır. Bu hadise göre, imanın altmış veya yetmiş dalı vardır. En yukarıdaki dal "la ilahe illallah" demek, en aşağıdaki dal insanlara eziyet veren şeyleri yoldan kaldırmaktır. Utanma duygusu da bu dallardan bindir. Ahmed ibni Hüseyin el Beyhaki (ö. 458/1066), bu Peygamber gülünün yetmiş yedi yaprağı bulunduğunu söylemiş ve o yaprakları bir bir açmak maksadıyla yedi ciltlik bir eser kaleme almıştır. Bu çapta olmasa bile, bu sahada daha başka kitaplar da yazılmıştır. Elinizde tuttuğunuz eser, bu kitapların bir özeti mahiye­tindedir.

Ayrıca İslamiyet nedir? Müslüman kimdir? Allah ve Resulü bizden nasıl bir insan olmamızı bekler? Allah’ın ve Resulünün sevgisine bizi hangi davranışlar ulaştırır? Bu sorunların cevapları, ayetlerden ve sahih hadislerden derlendi ve hayatın bütün aşamalarını kuşatacak şekilde düzenlendi. Böylece İslamiyet hakkında kapsamlı bir rehber olan Peygamberimin Sevdiği Müslüman adlı kitap ortaya çıktı. Herhangi bir konuda, ‘Peygamberimin sevdiği Müslüman ne yapardı?’ diye düşünecek olduğunuzda, sorunuzun cevabını da bu kitapta bulacaksınız.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı2. Baskı
Cilt TipiKarton Kapak
ISBN6055271176
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2017-04-11
DilTürkçe
Sayfa Sayısı512
Boyutlar15.5 x 23 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Peygamberimin Sevdiği Müslüman - Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 22,00TL
  • 15,50TL

Etiketler: Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir, Peygamberimin Sevdiği Müslüman Mehmet Yaşar Kandemir, Tahlil Yayınları Kitap, M. Yaşar Kandemir, Peygamberimin Sevdiği Müslüman

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

     Veya Eft ve Havale

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 16 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi