-26 % Salihlerin Hikayeleri - İmam Yafii

Salihlerin Hikayeleri - İmam Yafii 

İlkharf yayınlarından çıkan imam Yafii kalemiyle Salihlerin Hikayeleri adlı eserin takdiminden: Allah, dostları için tecelli etmiş, onlar Allah’ın cemalini, bütün mülkü, melekler ve gayb alemindeki acayiplikleri müşâhede etmişlerdir. Bu müşahede sayesinde kalp gözleri açılmıştır.

Veliler Allah tarafından çok sayıda nimetlere, rahmete ve hoşnutluğa kavuşmuşlardır. Yüce Allah onları cennet bahçelerine yerleştirmiştir. Onlar Allah’ın nimet verdiği peygamberler, sıddıklar, salihler ve şehitler ile beraber nimetlenmişlerdir. Allahu Teala, iki cihanda onları en yüksek makamlara yükseltmiştir.

İmam Yafii Allah’ın bu veli kullarını konu alan salihlerin hikayeleri adlı kitabını kaleme alış sebebini ve eserini hazırlarken nelerden istifade ettiğini şöyle açıklar:

Ben evliyaları ve salih kimseleri çok seven, zevk ve şevk ehli, ilim ve irfan sahibi sofilere aşık biri olduğum için, onların sözlerine, hakikat kitaplarında olan hikayelerine gönül verdiğim için böyle bir eseri yazmayı uygun gördüm…

Bu eserimi, büyük imamların güzel menkıbelerini anlatan birçok kitaptan seçip alarak hazırladım.”

Salihlerin Hikayeleri adlı bu eseri okuyan herkesin istifade etmesi için büyük bir titizlikle seçilen hikayeler; evliyalardan, salihlerden, sufi şeyhlerinden, cezbe sahibi din ehlinden, sıddıklardan olan kimselerin, zahid, abid ve mücahid olan fakir ve yoksulların başlarından geçen olayları anlatır.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenA. Rıza Kaşeli - Bekir Sırmabekiroğlu
Cilt TipiKarton Kapak
ISBN6055457075
Kağıt Cinsiİthal Kâğıt
Yayın Yılı2011-01-31
DilTürkçe
Sayfa Sayısı783
Boyutlar15.5 x 21.5 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Salihlerin Hikayeleri - İmam Yafii

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 45,00TL
  • 33,50TL

Etiketler: İmam Yafii, Salihlerin Hikayeleri, İlkharf Yayınları, İmam Yafii Salihlerin Hikayeleri, İlkharf Yayınları Kitapları, Seçme Menkıbeler, Seçme hikayeler, İmam Yafi Hikaye

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

     Veya Eft ve Havale

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 16 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi