-25% Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri - Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai

Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri - Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai 

İlk Harf Yayınlarından çıkan Münir Atalar tarafından çevrilen Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai imzalı Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri  adlı bu eserin takdiminde şöyle deniliyor: Rıfai’lik, Türk insan ve toplumuna etki eden en eski düşünce ve sevgi kurumlarından biridir. Ünlü gezgin İbn Batuta’nın “Muhammedi bir tarikat” diye andığı ve etkilerini Altınordu topraklarında, Macar illerinde bile izlediği Rıfâî’lik, kuruluş tarihi bakımından da Kadirîlik’le hemen hemen aynı zamanın mahsulüdür.

Rıfâî’lik, özellikle Balkan topraklarında İslâm'ın yayılışında temel hizmeti veren kurumlardan biridir. Araştırmalar, bu tarikatın adı geçen topraklardaki etkisinin hâlâ çok canlı ve yapıcı olduğunu göstermiştir.

Rıfâî’lik, bugün dünyanın her yerinde etkisini sürdürmekte ve büyük bir aydın kitleye ilham kaynağı olmaktadır. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenMünir Atalar
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6055457907
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2013-05-01
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı182
Boyut12.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri - Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 16,00TL
  • 12,00TL

Etiketler: Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai, İlk Harf Yayınevi, İlk Harf Kitapları, Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri, Endülüs Tarihi Kitap, İlk Harf Kitap Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi