-19% Sufi Kadınlar - Ebu Abdurrahman Es-Sülemi

Sufi Kadınlar - Ebu Abdurrahman Es-Sülemi 

İlk Harf Yayınlarından çıkan Doç. Dr. Ali Akay tarafından tercüme edilen Ebu Abdurrahman Es-Sülemi imzalı Kendilerini İbadete Adayan Sufi Kadınlar adlı bu kitabın takdiminde şöyle deniliyor: Tasavvuf, mücahede, sabır, ilişki kesme, dünya sebeplerini küçümseme üzerine kaim olduğundan, kadınların fıtratları gereği bu hallere güç yetiremeyecekleri, dolayısıyla da tasavvuf ve haller ilminin sadece erkeklere ait bir ilim olduğu düşünülür. İşte bu risale, erkeklerin tekeline aldığı ve uzun zaman kendilerini ayrı tuttuğu bu alanda yüksek makamlara sahip sufi kadınlar 'ı bize sunmaktadır.

Kısa ve özlü olmasına rağmen bu risale sayesinde, sufilerin iyi bir değer olan sözleri ve tecellileri sufi mirasına izafe edilmiştir. Bu değerler, bu abide kadınların diliyle gelmiştir. Kendilerini İbadete Adayan Sufi Kadınlar adlı bu risale, birlik, hulul ve ayartma bulanıklığından ve muhaliflerin sufileri yerdiği diğer hususlarda, arınmış olan saf tasavvufun parlak yüzünü ortaya çıkarmaktadır. Sufilerin beslendikleri ve ifade ettikleri sadece Kitap ve sünnettir.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenDoç. Dr. Ali Akay
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6055457440
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2012-06-13
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı152
Boyut15 x 22 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Sufi Kadınlar - Ebu Abdurrahman Es-Sülemi

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 16,00TL
  • 13,00TL

Etiketler: Ebu Abdurrahman Es-Sülemi, İlk Harf Yayınevi, Sufi Kadınlar Kitabı, Ebu Abdurrahman Es-Sülemi - Sufi Kadınlar, Ebu Abdurrahman Es-Sülemi Kitapları, Sufi Kadınlar Kitap

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi