-38% Sünen-i İbni Mace Tercemesi ve Şerhi - İbni Mace - 10 Cilt

Sünen-i İbni Mace Tercemesi ve Şerhi - İbni Mace - 10 Cilt 

Kahraman Yayınlarından çıkan, İbni Mace imzalı Sünen-i İbni Mace Tercemesi ve Şerhi adlı 10 ciltlik kitabın takdiminde diyor ki;  İbni Mace Hadis âlimlerinin büyüklerinden olup, Kütüb-i Sitte denilen altı sahih hadis-i şerif kitabından Sünen-i İbni Mace adlı eserin müellifidir. İsmi Muhammed bin Yezid olup, künyesi Ebu Abdullah’tır. 824 (H.209) te Kazvin’de doğduğu için Kazvini adıyla bilinir. İbni Mace diye meşhur oldu. 886 (H. 273) da vefat etti.

Basra, Bağdat, Kûfe, Mekke-i mükerreme, Şam, Mısır, Horasan ve Rey gibi zamanının ilim merkezlerine giderek, hadis-i şerif ve onunla alakalı ilimleri tahsil etti. Gittiği bu merkezlerde büyük hadis âlimleriyle karşılaşarak, onlardan istifade etti. Leys, İbrâhim bin el-Münzir, Muhammed bin Abdullah bin Numeyr ve daha başka alimlerden hadis-i şerif öğrendi. Hadis ilminde yüksek dereceye ulaştı. Ebü’l-Hasan el-Kattân, Ahmed bin Ravh el-Bağdâdi, Muhammed bin İsâ el-Ebheri gibi alimler ondan hadis-i şerif rivayet ettiler.

Zamanındaki ve daha sonraki asırlarda yetişen hadis âlimlerince sika (güvenilir) olduğu bildirilen İbni Mace, Sünen-i İbni Mace ’yi telif etti. Bu kıymetli eser, hadis-i şerif fihristlerinde ve mucemlerde, mc harfleriyle gösterilmektedir.

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenHaydar Hatipoğlu
Cilt TipiCiltli
Kağıt CinsiŞamua Kağıt
Yayın Yılı2012-12-30
DiliTürkçe
Boyut16 x 24 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Sünen-i İbni Mace Tercemesi ve Şerhi - İbni Mace - 10 Cilt

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 400,00TL
  • 250,00TL

Etiketler: İbni Mace, Kahraman Yayınları, Süneni İbni Mace, Süneni İbni Mace Tercümesi ve Şerhi, Kahraman Yayınları Sünen, İbni Mace tercümesi, Süneni Mace Tercüme ve Şerhi

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi