-31% Tasavvuf ve Ahlak Eğitimi - Hasan el-Benna

Tasavvuf ve Ahlak Eğitimi - Hasan el-Benna

Şehit önder Hasan el-Benna 'nın kaleminden dökülen ve Nida yayıncılıktan çıkan Tasavvuf ve Ahlak Eğitimi adlı kitabın tanıtım bülteninde diyorki "...Fıkhın hükümü geneldir. Çünkü maksadı dinin minaresini yükseltmek ve onu yüceltmektir. Tasavvufun hükmü ise,hastır,özeldir genel değildir. Çünü o kul ile Rabbi arasında olan bir muameledir. Dolayısıyla fakih kimsenin, sufi kimseye itirazı doğrudur;ancak sufinin fakihe itirazı kimsenin, sufi kimseye itirazı doğrudur.; ancak sufinin fakihe itirazı doğru olmaz. Tasavvufların fıkha dönüp onunla yetinmek mümkündür. Ancak tasavvuf fıkıhsız olmaz. Her ne kadar mertebe itibariyle tasavvuf fıkıhtan üstün olsada fıkıh bırakılıp tasavvufa gidilemez. Tasavvuf fıkıhsız olamaz. Ancak fıkıh daha sağlam ve maslahat açısından daha geneldir. Bunun için şöyle söylenmiştir: 'Sufi, fıkıhçı olmalıdır; ancak her fıkıhçı sufi olmaz"

Kitaptan Alıntı:

Bütün gayretlerini İslam'a dâvet ve onu tanıtma yolunda harcadı Köyleri gezdi, şehirleri dolaştı. Gittiği her yere bir şu­be açıyordu. Öyle ki, bir kaç sene içinde ihvan hareketi Mısır ın pek çok bölgesine yayılmıştı. Her tarafta ona katılmalar oluyor ve Mısırın evlatları onun kanatları altına giriyordu. Bunu gö­ren hükümet ihvan'ın yayılmasından korkarak onu kontrol etmek için her turlu çareye başvuruyordu.
İmam Hasan el Bennâ'yı gizli istihbarattan birçok kişi ta­kip etmeye başlamıştı. O nereye giderse onlar da peşinden ayrılmıyorlardı. Derken. 1947 senesinde İmam Haşan el - Bennâ bazı mücahitlerini Filistin e gönderdi. Filistin dağları ve köyleri daha önce görmedikleri ender mücahitler görmeye başlamışlardı. Evet Filistin, Yahudi'ye kuvvetli bir ders vermek ve onlara zilleti tattırmak için ölümü hayata tercih eden insan­lara şahit olmuştu.
Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı2. Baskı
ÇevirmenAyetullah Güneş - Cuma Karan
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN9759508036
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2008-05-01
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı326
Boyut13.5 x 21 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Tasavvuf ve Ahlak Eğitimi - Hasan el-Benna

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 18,00TL
  • 12,50TL

Etiketler: Hasan el-Benna, Nida Yayıncılık, Tasavvuf ve Ahlak Eğitimi, Hasan el Benna Kitapları, Hasan el Benna Tasavvuf ve Ahlak Eğitimi, Şehit Hasan El Benna, Nida Kitapları

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi