-25% Tasavvufun Özü - el-Makdisi

Tasavvufun Özü - el-Makdisi 

İlk Harf Yayınlarından çıkan Doç. Dr. M.Cevat Ergin tarafından tercüme edilen el-Makdisi imzalı Safvetü't-Tasavvuf Tasavvufun Özü adlı bu kitabın takdiminde şöyle deniliyor: Makdisi, tasavvufun hallerinin ve makamlarının, kalbin tanıdığı bir hak ilmi olduğu görüşündedir. Bunun yanı sıra tasavvuf, mutasavvıfın bağlı olduğu ve uygulaması gerektiği ibadetlerin zahiri hükümlerini de kapsamaktadır.

Buradan hareketle, el-Makdisi tasavvuf ilminin temellerini zahiri ilim üzerine kurduğunu görmek mümkündür. el-Makdisi dünya hayatına önem vermemenin yanı sıra Hz. Peygamber'in metodunu takip ediyordu. Bu durum onu, filmin peşinde koşmaktan, kayıtsızlık ve tembellikle nitelenen, dünyanın imarı için çalışmayan ve insanların da bu uğurda çalışmalarını istemeyen mutasavvıfların bu özelliklerini reddetmekten alıkoymuyordu.

Makdisi tasavvuf tarihi açısından önemli bir konuma sahiptir. Oynadığı rol ve dönemine sağladığı katkı bakımından Gazali'den aşağı kalır yanı yoktur. O, yalnızca bir hadis alimi ve hadis nakleden biri değildi. Kitaplarında gerçekten önemli düşünceler taşıyordu. Hem siyasi bir rolü vardı hem de dini ve düşünsel boyutlara sahipti.

Böylesi çok yönlü bir kişiliğe sahip olan el-Makdisi 'nin elinizdeki Tasavvufun Özü adlı bu kitabı iki bölümden oluşmaktadır: Birinci bölüm, öncelikle yazar hakkında bilgilerle onun faaliyetleri ve insanların onun hakkındaki görüşlerini ele almakta, daha sonra Safvetü't-Tasavvuf kitabının metin analizini ve bu alanda yazılmış, Arap İslam düşüncesinde tanınmış temel kitaplarla mukayesesini kapsamaktadır. İkinci bölüm ise Safvetü't-Tasavvuf kitabının önce tahkikli metnini daha sonra da tam metnini ihtiva etmektedir. 

Kitap Özellikleri
Baskı Sayısı1. Baskı
ÇevirmenDoç. Dr. M. Cevat Ergin
Cilt TipiKarton Kapak
İSBN6059844314
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Yayın Yılı2016-02-08
DiliTürkçe
Sayfa Sayısı516
Boyut15 x 21.5 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Tasavvufun Özü - el-Makdisi

Ücretsiz Kargo

130 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  • 28,00TL
  • 21,00TL

Etiketler: el-Makdisi, İlk Harf Yayınevi, Tasavvufun Özü Kitabı, İlkharf Kitap, Tasavvufun Özü - el-Makdisi, Tasavvuf Kitabı, el-Makdisi Kitapları, Safvetüt Tasavvuf Tasavvufun Özü

  Ücretsiz Kargo

    130 TL ve Üzerine

  Kapıda Ödeme

    Kontrol Et Teslim Al

Kargo Fiyatı Sabit

     Sınırsız Kitap 13 TL

7/24 Hızlı Destek

      0 544 636 91 78

Güvenli Alışveriş

   %100 İade Garantisi